Bazı Bursiyerlerimiz

Ben bu destekle aileme yük olmaktan kurtuldum. Arkadaşlarımın yanında aktif olabildim. Bu aktif oluşum sayesinde etkinliklere katılabildim. Etkinliklere katılabilmem sayesinde birçok şirketin CEO'suyla tanıştım. Eczacıbaşının bünyesinde olan Başlangıç Noktası gönüllülük ağında bir çok değerli insanla tanışabildim.

Ahmet Can Özcan

Matematik

Pandeminin getirdiği sıkıntıların üstüne online eğitime adapte olmak fazlasıyla zor bir süreçti. Bu noktada, okulumuzun mezunlar derneğinin yaptığı bilgisayar desteği sayesinde bu süreci atlatabileceğim en rahat şekilde atlattım. Emeği geçen herkese en içten dileklerimle teşekkürlerimi sunuyorum.

Aylin Sağlam

Endüstri Mühendisliği

İki yıldır aldığım GSÜMED bursu İstanbul şartları altında geçimimi sağlamama çok yardımcı oldu. Bunun dışında bana üniversitemizin mezunlarıyla iletişim kurabileceğim bir kanal açtı. Bursiyer olduğum zaman sarfında Galatasaray desteğini arkamda hissettim.

Berkay Şen

Uluslararası İlişkiler

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında koronavirüs tedbiri kapsamında uzaktan eğitime geçilmesiyle bilgisayarsız kaldım ve derslerimi takip etmekten ziyade ödevlerimi hazırlayacak platformdan yoksun kaldım. Ne var ki çok kıymetli bir el, eller bize uzatıldı, bilgisayar desteği sağlandı. Bu benim için neden mi önemli? Edebiyata girmeden yapamayacağım. Karamazov Kardeşler’deki Zosim dedenin insanlara, Don Kişot’un seyisine verdiği öğütler kadar önemi var. İyilik denilen şeyin bir döngü olduğunu gösterir nitelikte. Bu süreçte yere hiç görmediğim kimseler yere bir buğday tanesi attı ve o buğday tanesi yerde kaybolup tohum oldu. Teşekkür ederim.

Burak Duman

Fransız Dili ve Edebiyatı

Ailemden uzakta öğrenci evinde yaşadığım için ekonomik olarak zorlandığım dönemlerde garsonluk gibi ek işler yapıyordum. Aldığım bursla beraber okuluma daha iyi odaklanabiliyorum.

Buse Cingöz

Matematik

İstanbul’da bir öğrencinin hayatını idame ettirmesinin yanında entelektüel talepleri için maddi kaynak ayırabilmesi hayli zor bir durum. Bu noktada Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği Bursu bir öğrencinin hem kültür-sanat faaliyetlerine hem de başka ilgi alanlarına dair harcamaları için önemli bir kaynak durumundaydı. Ben de bu burs vesilesiyle kitaplara ve diğer ilgi alanlarıma olan harcamalarımı genişletebildim ve herhangi bir kaynak sıkıntısı çekmedim.

Ebubekir Çağlar

İletişim

Devlet kredim kesildikten sonra gelen destekler, okulu devam ettirme açısından ciddi anlamda eksik kalıyordu. Son sınıfta olmama rağmen objektif bir biçimde değerlendirme yaparak, o dönemde maddiyatı düşünmememi sağlayıp derslerime odaklanmama yardımcı olan GSÜMED sayesinde derslerimdeki başarı oranım ciddi derecede arttı ve başarıyla mezun oldum.

Emircan Erdal

İktisat

Online eğitim sistemine geçtiğimizde çok stresliydim çünkü son senem olmasına rağmen muhtemelen mezun olamayacağım diye düşünüyordum. Ancak GSÜMED’in cihaz desteği ile sıkıntısız bir şekilde hem derslerime hem sınavlarıma bağlanarak mezun oldum.

Esra Nur Talay

Felsefe

Burs bana erasmus için birikim, dil ve enstrüman eğitimi, temel ihtiyaçlar konusunda destek oluyor. İstanbul gibi bir şehir insanın gözünü korkutuyor fakat bu gibi maddi destekler öğrencilerin yükünü hafifletiyor ve hayatını kolaylaştırıyor. Babam öğrencinin öğrenci olmak dışında başka işi olmamalı derdi. Bu yüzden ben de tam zamanlı veya part time çalışmak istemiyorum ve bu burs sayesinde de bunu başarabiliyorum. GSÜMED ailesine teşekkür ederim.

Hacıkız Buse Şahan

Siyaset Bilimi

Uzaktan eğitim bilgisayar desteği sayesinde online derslere katılabildim. Derslerden aldığım verim arttı. Zorlu bir pandemi sürecinde mezunlar derneği sayesinde eğitim hayatım aksamadı. Bana bu fırsatı sundukları için emeği geçenlere teşekkür ederim.

Hasan Hüseyin Arpaguş

İşletme

GSÜMED’in mezun ağını kullanarak bizleri bu şekilde hem maddi hem de manevi olarak desteklemesi eğitim hayatımızda büyük kolaylıklar sağlıyor ve bizleri güvende hissettiriyor. Bu şekilde bizlerle ilgilenildiğini görmek bizleri mutlu ediyor. Ayrıca mezunlarımızın GSÜMED aracılığıyla okulumuzla bağlantılarının devam etmesi, güçlü bir kültürün var olduğunu ve bizlerle birlikte devam ederek büyüyeceğini bizlere gösteriyor. Bize bu imkanı sağladıkları ve desteklerini esirgemedikleri için GSÜMED ailesine teşekkür ediyorum.

İsmail Bilal Kılıç

İşletme

Bu burs benim için çok ama çok değerliydi. Çünkü maddi anlamda kalacak yerimin bile olmadığı ekstrem bir sıkıntıdaydım. Öyle ki hayatım boyunca bir kez daha o kadar sıkıntıya düşeceğimi sanmıyorum. Bu nedenle GSÜMED bursu benim için maddi ve dolayısıyla manevi anlamda bir cankurtaran gibiydi. 

Melek Yavuz

İktisat

Hazırlıkta olduğumdan ve hazırlığı iki yıl okumamdan kaynaklı devletin Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen bursundan yararlanamadığım ve ailemin de maddi anlamda beni desteklemeyeceği bir zamanda, hiçbir bursum yokken Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin bursunun bana kattığı maddi ve manevi değer oldukça büyük ve destekleyiciydi. Her türlü danıştığımızda bizlere bir aile gibi davranmalarından kaynaklı sadece burs konusunda değil her anlamda dernek çatısı altında oldukça çözüm odaklı ve destekleyici tarafının olması açısından derneğin öneminin benim açımdan oldukça fazla olduğunu belirtmek istiyorum.

Meral Asker

Sosyoloji Yüksek Lisans

Burs aldığım sene ablam tıp son sınıfta okuyordu ve ben de üniversiteye geçince ailem çok büyük bir yükün altına girmişti. Özellikle o sene burs gerçekten beni bir miktar özgür kılmıştı ve ailemin yükünü de bir nebze olsa azaltmıştı, benim için önemliydi.

Yılmaz Yuka

Bilgisayar Mühendisliği


Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği